O tom, že byť gentlemanom je ,,in".

Autor: Adriana Brndiarová | 2.8.2015 o 0:47 | (upravené 2.8.2015 o 10:11) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  1764x

Je dôležité hovoriť ženám, že sú krásne, výnimočné, šikovné? Nie je to zastarané klišé, do dnešnej doby nevhodné? Je ozaj slasťou pre ušká, keď tvoj princ ti pošušká: ,, Si nádherná, keď spíš a ešte krajšia, keď sa zobudíš ?"

Má ešte stáročia ospevované gentlemanské lichotenie i dnes silu? Zohreje to pri srdiečku nejednu tajomnú vílu?

Otázok sa zrazu množstvo vynára, nie je však potrebné robiť z komára somára. Stačí sa len na pár minút zamyslieť.... Koľkokrát tá strapatá princezná zavčas ráno vstala, aby Vám chutnučký pokrm nachystala? V posteli sa len tíško opýta: ,, Čo si prosíš na raňajky, vajíčka alebo párky? " V pyžame spiacu komnatu opúšťa, sťa mátoha šmátra po kľučke na dverách, kým ty sa do ríše snov opäť uberáš.

Cesta k chladničke je kľukatá, podvedomie si zrkadlo vyžiada. Myšlienkové pochody súboj zvádzajú, dať prednosť chystaniu dobrôt pre drahého alebo skrášleniu? Verte, že radšej by sa nalíčila, vlnavý účes vykúzlila, aby Vás chutným jedlom čarovne - zvodná prekvapila.

V priebehu tridsiatich minút sa však zázrak udeje, time-managment pozná princezná dôsledne. A už sa len voda na mňamku varí, o pár sekúnd sa z kúpeľne parí. Telo v osuške okolo drieku stočenej, vyťahuje párky z chladničky ľadovej. A šup, už je pri zrkadle, make-up, špirála, rúž, po rokoch to za pár minút zvládne. Urobí len cop, však teraz je to in, i keď jej vlasy túžia mať vlnitý styling.

Ešte pečivo a zeleninu nakrájať. Tak, hotovo. Už len Šipkovú Ruženku v mužskom vydaní vôňou kulinárskej maškrty k jedálnemu stolu z postele vylákať. Rozprávkové ráno sa pekne začína, princezná v časovom rekorde všetko stíha. A najkrajšie to je, keď princ vysloví veľkolepé uznanie. Jedlu i žene, ktorá oproti neho sedí, skromnosť sa v tej chvíli veru nehodí.

Hm.... Pre niekoho romantická idylka, pre niekoho, to je teda naivka a pre niekoho realita každodenná mať po boku getlemana. Občas ťa ráno prekvapí a do práce zavezie a tvoje autíčko môže odpočívať spokojne. Ako princeznej ti dvere otvorí. Fíha! To sa fakt hodí. Na večeri stoličku galantne odsunie, úctu tak voči nežnejšiemu pohlaviu vyjadruje. A súzvuk slov úžasná, krásna, pôvabná, šikovná, dokonalá ti rezonuje v hlave, ten muž ich obmieňa, v rôznych časových intervaloch, no stále.

Túžia ženy ozaj po lichôtkach a pozornosti? Nie je to prejav malichernosti? Určite túžia, ba až si to žiadajú, zdvorilosť, pochvala, úcta sú pre nás každodennou dávkou kofeínu. Veď od nepamäti muži ženám dvorili, dáždniky nad hlavami dám nosili, či pršalo, či svietilo slnko, prvoradé bolo paničkine blaho. A časom za odmenu, mal getleman s nehou uvarenú večeru.

Prežiť bez milých slov a mužskej galantnosti je na chvíľu ľahké, veď máme kamošky a zdvihnúť si sebavedomie, nič ťažké. Prípadne za rohom iný muž číha, muž, ktorý pochopil, po čom ženy túžia. Sú to drahé kabelky, luxusné dovolenky? Jasné, takmer každá žena chce mať také kúsky. Efekt to však má jedine vtedy, ak sú to darčeky z lásky a úcty.

Muži, ktorí pochopili, čo ženy fascinuje, to z časti vyhrané majú. Vôbec to nie sú namakané svaly, ani pekné pozadie, ide skôr o prirodzenú charizmu a galantné správanie. O milý úsmev na tvári, keď sa Vašej drahej v práci krok vpred podarí. O pusu na líce, keď palacinky v domove voňajú na míle. O jedno cinknutie správy na Viberi, že na ňu myslíte, i keď ste profesijne vyťažený. O to, že ju prekvapíte i keď sviatok nemá, pretože je pre Vás vzácna i keď sa občas tvári ako nemá. O to, že má pri sebe pevný stĺp so srdcom, rukami a nohami, ktorý jej dodáva pocit istoty, bezpečia a správnu dávku odvahy. O to, že je pre Vás výnimočná a najkrajšia na svete, či už pár mesiacov alebo roky spolu žijete, či päťdesiať alebo sto kilov má, vždy túži byť krásna, rozmaznávaná a ľúbená.

Je to síce len časť šťastného vzťahu, keď má muž gavaliersku povahu, no za zmienku každopádne stojí, keď si mužské pokolenie svoje polovičky ctí a váži.

Existujú na svete gentlemani aj v dnešnej dobe? Síce pred barákom nenájdeme odparkované biele kone, ani kuše opreté o stromy. Gentlemani však i napriek tomu nevymreli. Osobne mám príjemné skúsenosti z partnerského i kamarátskeho vzťahu. Ak máte v blízkosti taký poklad, vyjadrite mu radosť, že tu pre Vás je a vďaku.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

TECH

Výmena batérií namiesto nabíjania. Elektroautá sa môžu zmeniť

Nebude zložitejšia ako tankovanie paliva.


Už ste čítali?